Rowery

Rowery

28 paź 2021
29 paź 2021

Rezerwacja online chwilowo niedostępna

Zapraszamy do kontaktu z działem rezerwacji:

+48 91 38 66 250 rezerwacje@kwrlaguna.com.pl

Najlepsze szlaki w okolicach Mrzeżyna

W naszym obiekcie czeka na Państwa również hotelowa wypożyczalnia rowerów miejskich. W Mrzeżynie i okolicach zaś wspaniałe trasy rowerowe, punkty widokowe, atrakcje turystyczne. Połączenie roweru z pięknem otaczającej nas przyrody, może być wspaniałą wycieczką całodzienną lub przejażdżką  po okolicy. To rodzinny piknik na łonie natury, bądź zastrzyk adrenaliny.

Wypożyczalnia czynna od godziny 10.00-22.00 

Przez naszą miejscowość przebiega odcinek międzynarodowego projektu EuroVelo. Jest on projektem sieci wysokiej jakości tras rowerowych, budowanych w oparciu o już istniejące lokalne ścieżki i drogi, łącząc je w jeden system. Sieć ma połączyć docelowo duże miasta i atrakcyjne tereny turystyczne wszystkich krajów Europy.

Prezentujemy Państwu wybrane szlaki rowerowe w okolicach Mrzeżyna:

Szlak R-10 Mrzeżyno-Pogorzelica:

  • Długość trasy: 13,4 km
  • Nawierzchnia: asfalt, kostka brukowa, droga leśna.

Szlak przebiega przez malownicze nadmorskie tereny. Jest bardzo urozmaicony, zatem każdy amator rowerowych wycieczek odnajdzie w nim coś dla siebie.  Prowadzi przez urokliwe tereny leśne, jak i łagodne odcinki znajdujące się w pobliżu terenów zabudowanych. W połączeniu z nadmorskimi widokami wycieczka tym szlakiem staje się prawdziwą przyjemnością. Spragnieni odpoczynku odnajdą tu cztery miejsca piknikowe. Na trasie szlaku znajdą Państwo punkt widokowy , z którego rozpościera się przepiękny widok na Morze Bałtyckie. Trasa rozpoczyna się przy moście na rzece Redze w Mrzeżynie. Prowadzi przez tereny zamkniętej przez wiele lat jednostki wojskowej, punkt widokowy na nadmorskim klifie. Trasa kończy się w Pogorzelicy, na skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Leśnej, przy zabytkowej stacji kolejki wąskotorowej. Kolejka wąskotorowa może być kolejną atrakcją Państwa wycieczki ku poznaniu uroków naszego województwa.

Szlak R-10 Mrzeżyno-Dźwirzyno-Kołobrzeg

  • Długość trasy: 7,2km/Dźwirzyno/, 18,1/Kołobrzeg/
  • Nawierzchnia: asfalt, droga szutrowa, nawierzchnia mineralna

Trasa przebiega w niewielkiej odległości od morza. Głównie wiedzie przez ścieżki leśne. Na trasie podziwiać możemy zarówno Bałtyk, jak i malownicze jezioro Resko.Trasa przebiega przez nadmorskie miejscowości Mrzeżyno-Rogowo-Dźwirzyno.Za miejscowością Dźwirzyno w stronę Kołobrzegu biegnie malownicza ścieżka asfaltowa, wzdłuż brzegu morza Bałtyckiego. Ścieżka kończy się w zabytkowym parku im. Jedności Narodowej w zachodniej części miasta Kołobrzeg.   

Szlak rowerowy Wokół Jeziora Resko:

  • Długość trasy: 40km,
  • Nawierzchnia: drogi leśne,

Ten szlak rowerowy ukierunkowany jest na ambitnych miłośników turystyki rowerowej. Wycieczka stanowi duże wyzwanie rowerowe. Jeśli chcą Państwo pokonać ją z dziećmi, to jedynie zaprawionymi w wyprawach rowerowych. Trasa rowerowa przebiega po olbrzymiej pętli przez miejscowości Mrzeżyno-Rogowo-Dźwirzyno-Grzybowo-Karcino-Bieczyno-Gorzysław-Mrzeżyno.

Po pokonaniu odcinak szlaku R-10 Mrzeżyno-Dźwirzyno, docierają Państwo ścieżką rowerową 4km do miejscowości Grzybowo. Jadąc początkowo asfaltem w kierunku Kołobrzegu, dojeżdżamy  do drogi Kołobrzeg- Dźwirzyno, przejeżdżając ją, po około 300m skręcamy w prawo do Karcina (9km).Tu podczas odpoczynku można zwiedzić neogotycki kościół, i piękne pomniki przyrody. Kolejno piaszczystą drogą po 3km jazdy docieramy do Bieczyna. Z niego asfaltem do wsi Gorzysław(4km).

Po kolejnych 2,5 km docieramy do Trzebusza, następnie skręcając w prawo na północ po 7km do Mrzeżyna.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij